SELECT YOUR LANGUAGE polish english

Włókniny poliestrowe

Włókniną poliestrową zbrojoną nićmi szklanymi nazywamy  płaski wyrób włókienniczy, który za podstawowym element struktury ma włókna z polimeru poliestrowego Politereftalanu etylenu w skrócie PET (C10H8O4)n.   Do produkcji włóknin wykorzystywane są najwyższej jakości surowce oryginalne  oraz starannie wyselekcjonowane i obrobione surowce  wtórne pozyskiwane z butelek PET. Dzięki tej technologii dbamy o środowisko naturalne, zmniejszamy efekt CO2, nadajemy powtórne zastosowanie polimerowi zmniejszając wykorzystanie zasobów naturalnych naszej planety. 

 
Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość i stabilizację w czasie produkcji i aplikacji wyrobów bitumicznych,  włókniny wzmacniane są nićmi szklanymi lub siatką szklaną.
 
Produkty Runo Eko wytwarzane są z włókna ciętego, które poddaje się karbikowaniu. Runka włókien (cienkie warstewki)   łączone są metodą igłowania i klejenia a następnie obrabiane termicznie poprzez proces kalandrowania. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozrywanie, zginanie i ścieranie oraz wykazują wysoką odporność na działanie światła i czynników chemicznych oraz biologicznych. 
Jako podstawowe parametry pozwalające określić właściwości włókniny poliestrowej wymienia się : gramaturę, grubość, siłę zrywającą, wydłużenie i skurcz.
 
 
Oferowane przez nas wkładki poliestrowe tworzone są na   najnowocześniejszych liniach produkcyjnych w których zastosowane są współczesne technologie wykorzystywane w branży włókienniczej. Zaplecze techniczne pozwala na produkcje dużych i powtarzalnych zamówień. Systematyczne kontrole w trakcie procesu produkcyjnego, doświadczona kadra technologów oraz wyposażenie w wysokiej klasy sprzęt pomiarowy pozwala uzyskać wkładki poliestrowe o najwyższej jakości.  Każdy nawój produktu jest identyfikowalny i sprawdzany po wyprodukowaniu, opuszcza zakład z gwarancją najwyższej użytkowej jakości.
Zakres oferowanych gramatur: 110-250 g/m2. 
Nasze wieloletnie doświadczenia handlowe, zaplecze magazynowe i  logistyczne  pozwalają na rozwijanie trwałej współpracy z polskim producentami wodoszczelnych  wyrobów bitumicznych, młody energiczny zespól pracowników rozszerza dostawy wkładek poliestrowych  na rynki zagraniczne. 
W celu dobrania technicznie optymalnego produktu prosimy o kontakt:
Mariusz Bogusiewicz 
+48 694 450 365
mariusz.bogusiewicz@fermintrade.com.pl